ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ. ДРУГА ЛІГА (ГРУПА «А»). «СКАЛА» НА ВИЇЗДІ ПЕРЕМАГАЄ ЛІДЕРА
Понеділок, 16 квітня 2018 17:37

У понеділок, 16 квітня, стрийська «Скала» провела черговий матч 22-го туру Чемпіонату України серед команд північно-західної групи «А»

Другої ліги. У Хмельницькому суперником «малиново-зелених» був лідер – волочиський «Агробізнес».

«Агробізнес» (Волочиськ) – «Скала» (Стрий) – 1:2 (0:1)

16 квітня 2018 р. 17 год. м. Хмельницький. Стадіон «Поділя». Ясно. 19 градусів. 1500 глядачів. Арбітр – Євген Цибулько (Черкаська обл..). Асистенти арбітра – Володимир Алавук та Дмитро Сміляк (обидва – Київ). 4-й арбітр: Віталій Маляр (Хмельницький). Спостерігач арбітражу: Іван Староста (Закарпатська обл.).

«Агробізнес»: 12. Сергій Чернобай, 9. Роман Гагун, 6. Владислав Полторацький, 15. Арсен Слотюк, 14. Артур Думанюк, 10. Дмитро Юхимович, 8. Андрій Кухарук, 25. Віталій Груша (16. Богдан Семенець, 81), 9. Олександр Борячук (18. Іван Когут, 46), 2. Андрій Скакун (19. Микола Когут, 57), 20. Микола Темнюк (22. Олександр Юрчак, 57).

Резервні гравці: 23. Костянтин Одольський, 3. Андрій Дубчак, 4. Сергій Шум.

Головний тренер – Андрій Донець.

«Скала»: 12. Олег Білик, 4. Михайло Березовий, 14. Юрій Фляк, 16. Артем Бельчич, 15. Станіслав Штаненко, 25. Дмитро Баранов (5. Сергій Мельник, 84), 17. Петро Намуйлик, 24. Юрій Красномовець, 19. Роман Цень (77. Олег Козак, 77), 9. Валерій Сад, 71. Барнор Брайт (2. Роман Николишин, 90).

Резервні гравці: 55. Ігор Фіяло.

Головний тренер – Роман Гнатів.

Голи: Олександр Юрчак (80) – Петро Намуйлик (14), Юрій Красномовець (53).

На 60-й хвилині Дмитро Юхимович («Агробізнес») не реалізував 11-метр. (воротар).

Попередження: Артем Бельчич (42), Юрій Красномовець (85).

Цим матчем завершувався 22-й тур і звітний поєдинок став окрасою туру. Після попереднього, 21-го туру, «Агробізнес», здолавши  у Хмельницькому земляків з «Поділля» (4:0), вже офіційно затвердив путівку до Першої ліги, оскільки всі інші суперники фізично тепер не в змозі посунути команду з Волочиська з першого чи другого місць, які дають пряму путівку до другого за рангом ешелону українського футболу.

Гру проти «Скали» підопічні Андрія Донця вдруге поспіль грали на хмельницькому стадіоні «Поділля», де вони оформили чемпіонство, оскільки у Волочиську нині тривають ремонтні роботи на місцевому стадіоні. Звісно, господарі, які вже в цьому чемпіонаті двічі поспіль перемагали «Скалу», прагнули взяти три очки й цього разу. Однак «малиново-зелені» з перших хвилин дали зрозуміти, що приїхали на зустріч з лідером сповнені бажання дати бій новоспеченому учаснику Першої ліги.

Забігаючи наперед, одразу скажу, що це наразі був найкращий матч стрийської команди, яку диктор по стадіону в Хмельницькому називав моршинською, у цьому чемпіонаті. Особисто я таку «Скалу» не бачив ще з перших турів цього сезону, коли команда Романа Гнатіва розпочала сезон дуже потужно і була певний час на чолі турнірної таблиці. Зібрані, налаштовані на боротьбу, тактично вишколені: такими постали хлопці Романа Гнатіва у матчі проти «Агробізнеса». Вперше в сезоні грав за «Скалу» лівий захисник Станіслав Штаненко, вперше в стартовому складі вийшов лівий вінгер Романь Цень. Натомість, через травми не змогли взяти участь у грі капітан команди Роман Подоляк та Євген Заїченко. Але, головне, на полі була КОМАНДА, яка довела, що потенціал у неї неабиякий. І перемогу над лідером групи «А» Другої ліги випадковою аж ніяк не назвеш.

Першими відкрили рахунок гості. На 14-й хвилині Валерій Сад «вигриз» смугастого на половині поля команди з Волочиська, і відпасував на Намуйлика. Петро помітив на правому фланзі Юрія Красномовця, який оцінивши ситуацію віддав зрячу передачу на того ж Намуйлика, а далі був маленький шедевр від нашого центрального півзахисника, який з доволі гострого кута на правому фланзі м`яко перекинув м`яча через воротаря.

Ще до перерви могли подвоїти перевагу «Скали» Брайт, який головою пробив поруч із правою стійкою, а також Баранов, котрий не влучив після стрімкого контрвипаду на 37-й хвилині.

У господарів також був хороший шанс зрівняти рахунок, однак після удару головою Темнюка за стриян зіграла стійка.

Після перерви господарі ще завзятіше пішли вперед, прагнучи відігратися. Однак «Скала» грала дуже дисципліновано й практично без помилок у задній лінії. При цьому «малиново-зелені» не засиджувалися в обороні і при першій нагоді атакували. Так сталося й на 53-й хвилині. Гравець «Агробізнеса» лише ціною грубої гри зупинив Юрія Красномовця, однак наш правий вінгер покарав суперника, відмінно виконавши штрафний удар метрів з 25-ти.

Наставник «Агробізнеса» на другий гол відреагував двома замінами. І одна з них спрацювала. Але перед цим був ще пенальті у ворота «Скали», коли після прострілу з правого флангу і зіткнення Юрія Фляка з Віталієм Грушою, арбітр призначив пенальті. Футбольний вирок пробивав Дмитро Юхимович, однак переграти Олега Білика не зумів. Наш воротар у стрибку парирував удар у правому куті на кутовий.

І все ж один м`яч господарі відіграли. На 80-й хвилині вони провели атаку правим флангом, яку завершив Олександр Юрчак.

Після цього Андрій Донець випускає найкращого бомбардира Богдана Семенця, який тільки залікував травму, однак зрівняти рахунок так і не вдалося. Мало того, «Агробізнесу» ще пощастило, коли двічі з вигідної позиції не забив Брайт, який спочатку в один дотик завершував двоходівку правим флангом у виконанні Сада та Красномовця. У цьому епізоді «Агробізнес» врятував Чернобай. А після подачі з кутового Намуйликом не влучив з кількох метрів.

Арбітр компенсував до основного часу 4 хвилині. І на другій компенсовані, після непорозуміння між Николишиним і партнером по центру захисту, міг зрівняти рахунок Микола Когут, однак його удар з близької відстані прийняла на себе поперечина.

У підсумку перемога «Скали», яка реабілітувалася за дві домашні поразки від команди з Хмельничини і здобула першу весняну перемогу. З чим ми всіх вас і вітаємо!