«СКАЛА» В ОДИН ДЕНЬ З ДВОХ СПРОБ «ЗОРАЛА» «НИВУ»
Четвер, 05 липня 2012 09:02

Триває підготовка футболістів стрийської «Скали» до нового футбольного сезону 2012/2013 років. Після товариського матчу у Стрию проти харківського «Металіста», який відбувався 23 червня і закінчився бойовою нічиєю 2:2, та двох переможних контрольних поєдинків з командами Львівщини («Аванагард» Жидачів – 2:1 та ФК «Самбір» – 2:0), що відбулися 27 червня, підопічні Володимира Реви 5 липня двома складами помірялися силами з сусідами з Тернополя – ФК «Нива».

Нині стрийська команда продовжує працювати в режимі щоденних дворазових тренувань, закладаючи фундамент на прийдешній сезон. Ось і в день звітних поєдинків, команда зранку провела годинне тренування. А потім вирушила до Стрия на матчі проти команди з сусідньої області, яка також виступатиме в другій лізі.

Тернопільська «Нива», проводячи підготовку до нового футбольного сезону, досі провела два контрольні матчі. Після поразки від ялтинської «Жемчужини», тернополяни у Самборі кілька днів тому розбили ФК «Самбір» з рахунком 8:0. Головний тренер «Ниви» Ігор Яворський повідомив, що нині команда готується на зборах у Трускавці, де для футболістів створено усі належні умови для проживання, харчування, тренування, уже придбано сучасну екіпіровку, в якій не стидно буде з’явитися перед глядачами, за що окреме спасибі губернаторові Валентину Хоптяну та керівництву клубу. У планах «Ниви» під час трускавецького збору зіграти ще контрольні поєдинки – 7 липня – з ФК «Миколаїв» (Львівська обл.) чи 8 липня з івано-франківським «Прикарпаттям».

«ХЕТ-ТРИК» ВІТАЛІЯ ЛАЗАРЕНКА

Першими, о 16 годині, на чудово підготовлене поле стрийського стадіону «Сокіл» вийшли другі склади «Скали» та «Ниви». Але на відміну від господарів, які виставили практично усіх гравців 1995 року народження, тернополяни віддали перевагу як досвідченим гравцям, так і  молоді 1994-1995 р.н. Зважаючи на спекотну та задушливу погоду, гра тривала два тайми по 35 хвилин кожен. У середині кожного з таймів суддя також зупиняв гру, щоб команди мали змогу попити водички.

Першими потурбували ворота суперника гості. Вже на 4-й хвилині вони заробили небезпечний штрафний, однак удар «вісімки» гостей (команди не заповняли протокол матчу, тому склад гостей залишився інкогніто) воротар «Скали» Мельниченко парирував на кутовий. Господарі у відповідь провели миттєву атаку лівим флангом, воротар та правий захисник «Ниви» не поділили м`яч і Віталію Лазаренку залишилось лише не промахнутися у порожні ворота. Тернополяни кинулися відігруватися і мало не відзначилися: на 11-й хвилині лише безстрашність Євгена Гладинця врятувала господарів від вірного голу.

Одразу після «водопою» суддя призначив дуже сумнівний штрафний у ворота «Скали». Цього разу тернополяни вирішили розіграти цей стандарт. І після подачі у штрафний майданчик, найспритнішим виявився 13-й номер «Ниви», який випередив Желізка і головою відквитав рахунок.

На 33-й хвилині гості знову припускаються грубої помилки і воротарю «Ниви» не залишається нічого, як звалити Лазаренка, який вже обіграв кіпера у штрафному майданчику. Безсумнівний пенальті реалізував сам потерпілий, розвівши м`яч і голкіпера у різні кути. Забивши вдруге, господарі не зупинилися і на 64-й хвилині відзначилися втретє. І знову вітання приймав центрфорвард «Скали» Віталій Лазаренко, який, отримавши довгу передачу, втік від захисників і майстерно перекинув смугастого через воротаря.

У підсумку заслужена перемога господарів, однак хотілося б відзначити і неузгодженість дій захисників та воротаря «Скали» при виконанні стандартів та й просто під час навісних передач у штрафний майданчик. У разі, якщо б гості реалізували всі свої нагоди, рахунок був би іншим.

«Скали-2» провела матч у такому складі: Мельниченко-к., Стасюк, Цівка, Гладинець, Цінкевич (Яната, 36 хв.), Желізко, Пітел, Созанський, Джамал (Богаткін, 36 хв.),  Лазаренко (Даниляк, 68 хв.), Голей.

***

У ще одному матчі того дня, основний склад «Скали» у рівній грі поступився «Ниві» - 0:1. Фатальною для господарів стала 50-та хвилина. Тернополяни розіграли атаку лівим флангом, яка закінчилася влучним ударом з меж штрафного майданчика, воротар «Скали» Василь Шпук відбив удар, але першим на добиванні був нападник гостей.

Господарі прагнули вирівняти становище, вони створили кілька небезпечних моментів (так, на 63-й хвилині на побачення з воротарем виходив Віталій Дністрян, але переграти воротаря не зумів; на 67-й хвилині у поперечку зі штрафного влучив Михайло Басараб; а на 73-й хвилині чудеса реакції продемонстрував воротар «Ниви» після удар впритул Назара Мацька), але фортуна в цей день була на боці тернополян, які до того ж почали грати грубо (після однієї з таких дій, з розсіченою бровою поле був змушений залишити Володимир Пришнівський), всіляко затягувати ціною замін час і таки втримали цю мінімальну перевагу у рахунку.

Склад «Скали» у цьому поєдинку: Василь Шпук, Тимур Рустамов-к., Роман Козак (Андрій Гандзюк, 56 хв.), Михайло Басараб, Олег Дмитренко, Юрій Антонів (Нагорний, 72 хв.), Володимир Пришнівський (Назар Мацько, 60 хв.),  Андрій Ковальчук (Володимир Кайдрович, 46 хв.), Василь Цюцюра (Вадим Могилецький, 46 хв.), Віталій Дністрян.

8 липня поновлюється чемпіонат Львівщини серед команд Прем`єр-Ліги. «Скала-2» у цей день гратиме у Соснівці  з місцевим «Гірником». А 14 липня розпочинається новий чемпіонат серед команд другої ліги. Стрияни розпочнуть сезон виїзною грою проти ФК «Львів», а 21 липня вдома прийматимуть одеський СКА.