ДЮФЛ УКРАНИ: ФІНАЛЬНИЙ ТУРНІР КОМАНД U-15. ПІВФІНАЛИ: «ШАХТАР» – «СКАЛА» - 2:1, «ДИНАМО» – «БУКОВИНА» - 5:2
Friday, 29 June 2018 16:57

28 червня відбулися стикові матчі за 5-6-те та 7-8-ме місця фінального турніру першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України

серед команд U-15. А наступного дня, 29 червня,  у півфіналах визначалися команди, що розіграють звання чемпіона.

Спочатку, 28 червня, паралельно в один і той самий час, відбулися два стикові матчі, де визначилися колективи, які посіли місця з 5-го по 8-ме. Так дніпровський «УФК-Дніпро» виявився сильнішим за львівські «Карпати» – 2:1 і фінішував на 5-му місці. А інший дніпровський клуб «Дніпро» лише завдяки серії післяматчевих пенальті поступився господарям змагань КОДЮСШ-Арсенал Щасливе (осн. час 1:1, пен. 4:5). Отже команда з Київщини фінішувала на сьомій сходинці, а дніпряни – восьмі.

А наступного дня відбулися два півфінальні поєдинки, в одному з яких грала й наша «Скала».

«Шахтар» U-15 (Донецьк) – «Скала U-15 (Моршин) – 2:1 (1:1)
29 червня 2018 р. 16 год. Сонячно. смт. Щасливе. Стадіон «Княжа-Арена».

«Скала»: 1. Даниїл Корнієнко, 17. Назарій Гаврилюк, 4. Юрій Ситор (25. Святослав Герман, 47), 2. Павло Гілка, 24. Мар`ян Фарина, 19. Віталій Гренда, 6.Максим Бомащук (7. Назар Русяк, 43), 8. Владислав Бучакчийський-к.,  77. Максим Дячук, 9. Денис Почапський, 10. Артур Микитишин (5.Олег Данило, 67).

Тренер – Іван Кованда.

Гол у «Скали»: Артур Микитишин (23-пен.).

Першими у півфіналі грали «Скала» та «Шахтар». Загалом це була рівна гра, однак спортивне щастя посміхнулося молодим гірникам, для яких поле у Щасливому є рідним, адже нині саме на Київщині базується Академія донецького «Шахтаря».

Активніше розпочали матч на правах господаря гравці «Шахтаря». Вони ж першими на 6-й хвилині створили небезпечний момент, коли після навісу з правого флангу, гравцеві донеччан не вдалося влучити у ворота з убивчої позиції. «Скала» відповіла через чотири хвилини пострілом Артура Микитишина, який після діагоналі з лівого флангу від Дячука, отримавши м`яч на правій бровці, обіграв суперника, змістився ближче до центру і пробив, проте вдало зіграв воротар «Шахтаря». Як з`ясувалося згодом, це була лише пристрілка від нашого правого вінгера. На 23-й хвилині саме Микитишин відкрив рахунок, реалізувавши 11-метровий штрафний удар. А розпочав цю гольову атаку правий захисник «Скали» Назарій Гаврилюк, який вдало на швидкості пройшов правим флангом і віддав передачу на хід Владиславові Бучакчийському, який відірвався від центральних захисників і коли вже обіграв голкіпера, був завалений борцівським прийомом на газон. Арбітр без вагань показав воротареві жовту картку і призначив безсумнівний пенальті, яке влучно пробивши у правий нижній кут реалізував Микитишин.

І все ж ще до перерви донеччани зрівняли рахунок. На 29-й хвилині гірники отримали право на подачу з кутового. Пішла подача на дальній кут воротарського майданчика, де центральні захисники залишили без опіки гравця «Шахтаря», який відновив рівновагу.

Другий тайм мало чим відрізнявся від першої 35-хвилинки. Глядачі спостерігали гру приблизно рівних за класом команд. Однак долю поєдинку вирішив один епізод на 42-й хвилині. Гравці «Шахтаря» розіграли атаку правим флангом, при цьому знову невдало зіграв один з центральних захисників «Скали», і після удару з-меж штрафного майданчика круглий опинився у правому верхньому куті воріт моршинської команди. Голкіпер «Скали» Даниїл Корнієнко, як і у випадку з першим взяттям воріт, був безсилим – 1:2.

До фінального свистка хлопці Івана Кованди робили спроби відігратися. «Скала» провела ряд небезпечних атак, проте змінити рахунок не вдалося. Зауважимо, що наша команда проводила цей поєдинок без основного центрфорварда Арсена Слободяна, який відбував дискваліфікацію. Відсутність одного з лідерів нападу, як і травмованого Іллі Суботіна, безперечно, позначилися на ігровій поставі в атакувальній ланці вихованців моршинської Академії футболу «Скала». І все ж наші хлопці з гордо піднятими головами залишали поле «Княжої-Арени», адже вони зіграли гідно і могли навіть розраховувати на більше.

А от у другому півфіналі, де зустрічалися київське «Динамо» та чернівецька «Буковина», боротьби не склалося. Столична команда без особливих проблем святкувала перемогу - 5:2.

Отож, через день, 1 липня, у матчі за за 3-4 місця зійдуться «Скала» та «Буковина» (початок гри о 16 годині), а одразу після цього поєдинку о 18 годині звання чемпіона України розіграють столичне «Динамо» та «Шахтар».